هدف ما این است که امسال هر دانش‌آموز حداقل یک روز اردو برود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای یک‌روزه دانش‌آموزی خبر داد و «همیار پلیس» را الگوی موفقی از همکاری آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها برشمرد.

به گزارش مدرسه پرس،اصغر باقرزاده در همایش «کودکان را در تصادفات نجات دهیم» ضمن قدردانی از کودکان و همیاران پلیس اظهار کرد: طرح همیاران پلیس به قدری موفقیت‌آمیز بوده است که برای اجرای طرح‌های دیگر، همیار پلیس را به عنوان یک نمونه موفق و الگو معرفی می‌کنند.

وی افزود: ایجاد موقعیت‌های مختلف تربیتی جزو رویکردهای اصلی آموزش و پرورش است. امروزه تنها کلاس درس برای یادگیری نکات تربیتی کافی نیست و باید برای دانش آموزان مسئولیت اجتماعی مانند همیار پلیس را در نظر بگیریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: مسئولیت‌پذیری اجتماعی نکته مهمی است، این موضوع باید در کودکان نهادینه شود. نتیجه اقدامات فرهنگی در درازمدت خود را نشان می‌دهد و نتیجه آن‌ها را سال‌ها بعد در بزرگسالی کودکان می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه با کمک همیاران پلیس، تصادفات ۱۸ درصد کاهش داشته است، افزود: همیار پلیس تاثیر مستقیم بر جامعه و نیز فراگیری بالایی دارد و از همه مهم تر اینکه کم‌هزینه و موثر است.

باقرزاده پیشنهاد داد که علاوه بر همیار پلیس، برای راه‌اندازی همیار نظم اجتماعی برنامه‌ریزی شود و با معرفی چند مولفه دیگر از کودکان بخواهیم در این موارد نیز مشارکت کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: لازم است در شهرک‌های ترافیکی، آموزش ایجاد نظم در جامعه به کودکان ارائه شود. تلاش داریم با ساماندهی اردوگاه‌ها، برای دانش آموزان اردوی یک‌روزه برگزار کنیم و در بازه‌های زمانی مشخص حداقل یک اردو داشته باشیم. شعار و هدف ما این است که امسال هر دانش آموز حداقل یک روز اردو برود.