معرفی کودک بازمانده از تحصیل به آموزش و پرورش

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و از هم استانی‌ها خواست در شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل آموزش و پرورش را یاری کنند .

به گزارش مدرسه پرس،نجار بیان کرد: این طرح برای کودکان ۶ تا۱۱ است که به دلیل مشکلات مالی ،بد سرپرستی و بی سرپرستی از تحصیل باز مانده اند.

وی افزود: کارگروهی به همین منظور در آموزش و پرورش تشکیل شده است تا با کمک امور حقوقی آموزش و پرورش در کنار تحصیل بتوانیم مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم و در این زمینه به کمک دستگاه‌های مرتبط نیاز داریم.

نجار ادامه داد: هم استانی میتوانند با مراجعه به دفترآموزش پیش دبستانی و دبستانی  اداره کل آموزش و پرورش اطلاعات کامل این کودکان را با حفظ کرامت و محرمانه بودن در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا بتوانیم این کودکان را به دامان تعلیم و تربیت بازگردانیم.

وی گفت: برای کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل و شناسایی آنان به کمک خیران نیاز داریم و در این زمینه باید از ظرفیت بزرگ خیران استان که همیشه پای کار هستند استفاده کنیم.

نجار بیان داشت: دفتر آموزش پیش دبستانی و دبستانی مستقر  در اداره کل آموزش و پرورش استان  واقع در فرهنگیان فاز یک آمادگی جمع آوری اطلاعات هم استانی را دارد.

سال گذشته بیش از ۳۴ هزار نو اموز کلاس اولی در استان کرمانشاه ثبت نام شدند.