تهران | فعالیت یکهزار و ۲۱۳ مدرسه زیر نظر آموزش و پرورش شهرستانهای استان

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اعلام کرد: با همکاری خیران مدرسه ساز در حال حاضر یکهزار و ۲۱۳ مدرسه با حدود یک میلیون دانش آموز، ۵۰ هزار همکار فرهنگی در ۲۱ منطقه آموزشی زیرپوشش این اداره کل فعالیت می‌کنند.

به گزارش مدرسه پرس،مسعود بهرامی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری آیین گرامیداشت خیران مدرسه ساز، در گفت و گویی اظهار کرد: تعداد زیادی از مدارس ما در شهرستانهای استان تهران با کمک خیران نیک اندیش ساخته و به بهره برداری رسیدند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به وضعیت خوب شهرستان فیروزکوه، خاطرنشان کرد: این شهرستان با وجود محدودیت ها و قرارگیری در دورترین نقطه از اداره کل عملکرد خوب و قابل تقدیری داشته و دارد.

بهرامی افزود: تعلیم و تربیت ۲ بال اصلی آموزش و پرورش برای آموزش علوم و فنون به دانش آموزان است و در این راستا قدر دان زحمات معلمان فرهیخته برای آموزش آینده سازان کشور هستیم.

وی با قدردانی  از خیران مدرسه ساز  برای کمک رسانی به آموزش و پرورش، اظهار داشت: خشت های مدارس با نیک اندیشی خیران بر روی هم گذاشته شده تا فضای آموزشی را که ابزاری برای انجام رسالت تعلیم و تربیتی معلم تامین کند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد: فرماندار جهادی فیروز کوه، نماینده مردم شهرستانهای فیروزکوه و دماوند در مجلس، امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش  با اهتمام ویژه خود در امر تعلیم  و تربیت ، فضای آموزشی پویا و فعالی را ایجاد کردند.

یک و نیم میلیارد تومان به آموزش و پرورش فیروز کوه تخصیص داده شد

نماینده مردم شهرستانهای فیروز کوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: در سال ۱۴۰۱ یک و نیم میلیارد تومان اعتبار به آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه تخصیص داده شده است.

سید احمد رسولی نژاد افزود:  اعتبار محدودی در اختیار نماینده است و باید این اعتبار را در بین سه ناحیه فیروز کوه، دماوند و رودهن تقسیم کنیم.

وی با اشاره به وضعیت تراکم دانش آموزان در مناطق آموزشی تحت پوشش، اظهار داشت: در رودهن  سرعت رشد دانش آموزان بسیار بالا است  و بیش از ۱۵ هزار دانش آموز که سه برابر جمعیت دانش آموزی در فیروزکوه است را در این بخش داریم و در دماوند نیز بیش از ۱۹ هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند.

نماینده مجلس با بیان اینکه در سه استان کشور که یکی از آنها شهرستانهای استان تهران هستند کمبود معلم داریم، بیان کرد : در حوزه نیروی انسانی، فضای آموزشی و تجهیزات مشکل داریم.

رسولی نژاد گفت: بحث جدا سازی  اداره کل نو سازی و تجهیز مدارس را دنبال می کنیم تا اداره نوسازی شهرستانها، مستقل از اداره کل فعالیت داشته باشد و به پیشبرد امور در حوزه شهرستانها کمک کند.

وی از تحقق افزایش حقوق بازنشستگان خبرداد و اظهار داشت: این مصوبه توسط مجلس تصویب شده و مقرر شد تا از سطوح پایین دریافتی اجرایی شود.

نماینده مردم شهرستانهای فیروز کوه و دماوند در مجلس ادامه داد: طرح جامع در خصوص ساماندهی استخدام و تبدیل وضعیت کار کنان دولت  شامل شرکتی و قرار دادی ها نیز  به صورت خارج از نوبت تصویب شد و روز یکشنبه پنجم تیر دستور اول مجلس است.

رسولی نژاد گفت: در حزوه رتبه بندی نیز مجلس تکلیف خود را انجام داده و مصوبه برای ادامه انجام امور در سازمان برنامه بودجه است.

شهرستان فیروزکوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.