الزام ماسک در مدارس هند برداشته شد

کارشناسان هندی چه شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید در نظر گرفته‌اند؟

به گزارش مدرسه پرس،در حالی که مدارس هند برای شروع سال تحصیلی جدید از دوشنبه آماده شدند، دولت دستورالعمل‌های مرتبط با کووید را برای مدارس در میان افزایش موارد کووید-۱۹ در ایالت‌ها صادر کرده است. در حالی که دستورالعمل‌ها بر تزریقات دوز تقویت‌کننده واکسن برای کارکنان آموزشی و غیرآموزشی اصرار دارند، از مدارس خواسته شده است تا واکسیناسیون را در بین کودکان بالای ۱۲ سال توسعه دهند.

جدا از تکرار تاریخ بازگشایی مدارس، قطعنامه مورخ ۱۰ ژوئن همچنین اقدامات احتیاطی متفاوتی را در صورت مثبت شدن آزمایش کووید-۱۹ توسط دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

طبق دستورالعمل‌ها، ادارات آموزش محلی در بخش‌های مختلف باید از واکسیناسیون کامل کارکنان آموزشی و غیرآموزشی، از جمله دوز احتیاطی، در صورت تکمیل هر دو دوز اولیه، اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این، آنها همچنین باید در مورد اهمیت واکسن‌های کووید-۱۹ آگاهی ایجاد کنند همچنین از مدارس خواسته شده است که کودکان بالای ۱۲ سال را برای انجام واکسیناسیون تشویق کنند. در دستورالعمل‌ها هیچ اشاره‌ای به ماسک نشده و از مدارس و والدین خواسته است تا دستورالعمل‌های اداره محلی را رعایت کنند.

از مدارس انتظار می‌رود که در بین والدین آگاهی ایجاد کنند تا در صورت وجود علائم مرتبط با کووید، از فرستادن فرزندان خود به مدارس خودداری کنند. اگر دانش‌آموزی در حین حضور در مدرسه چنین علائمی را مشاهده کرد، انتظار می‌رود مدیریت یک مرکز ایزوله‌سازی و سپس انجام آزمایش PCR را فراهم کند. در این قطعنامه آمده است که اگر هر دانش‌آموزی آزمایش کووید-۱۹ مثبت داد، همه کودکان دیگری که در تماس نزدیک بودند، باید آزمایش کووید شوند.

در مجموعه دیگری از دستورهای صادره از مدارس خواسته شده است که اولین روز حضور دانش‌آموزان در مدارس را که دو روز پس از بازگشایی است، جشن بگیرند. ایده پشت این طرح ایجاد فضایی شاد و پرانرژی در مدارس است تا دانش‌آموزان برای بازگشت به مدرسه هیجان زده شوند.