تقدیر از ایوب پایداری، خیرمدرسه ساز مناطق محروم

سازمان نوسازی مدارس از ایوب پایداری خیرمدرسه که بیش از ۱۰۰مدرسه در مناطق محروم ساخته است، قدردانی کرد.

به گزارش مدرسه پرس،همزمان با اختتامیه پویش ملی به رنگ مدرسه از حاج ایوب پایداری خیرنیک اندیش مدرسه ساز به دلیل حمایت از ساخت بیش از ۱۰۰ مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار کشور تجلیل به عمل آمد. وی  همچنین قرار است تا ۱۷۰ مدرسه را نیز در مناطق مختلف کشور بسازد. از سوی دیگر در این مراسم از حمایت های حاج ایوب پایداری و ابوالفضل پایداری در انجام پویش به رنگ مدرسه قدردانی شد. ساخت این مدارس با نام “فرزندان میهن” در ۱۸ استان کشور از جمله استان های خراسان جنوبی، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان غربی، لرستان، ایلام، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و قزوین انجام شده و یا در حال انجام است.

فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در مراسم اختتامیه پویش ملی به رنگ مدرسه گفت:  حدود ۵۰۰ هزار نقاشی در این پویش جمع‌آوری شده است، بطوری که در اوج کار، هر سه ثانیه یک نقاشی دریافت می‌شد و این عدد بزرگی است.

وی افزود: این اتفاق به لطف تیزرهای تلویزیونی و رادیویی درباره دعوت همه کودکان میهن عزیزمان برای شرکت در این پویش انجام شد.

مهاجرانی ادامه داد: هر جامعه‌ به اندازه‌ای توسعه پیدا می‌کند که در مشارکت به روی آن باز باشد، امکان ندارد جامعه توسعه پیدا کند اما در مشارکت به روی آن بسته باشد. زمانی که نهادهای دولتی به معنای سیاست‌گذار و مقررات‌گذار از یک‌سو و نهادهای مدنی و اجتماعی به عنوان NGO ها از سوی دیگر و بخش خصوصی نه فقط به عنوان یک حامی مالی بلکه به عنوان حامی اجرا، به نقش خود در یک مشارکت واقف شدند، یک مشارکت نتیجه بخش اتفاق خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: فرهنگ از جنس کاشتن است و روییدنی است، باید بکاریم تا بعدها درو کنیم. اگر انتظار داریم ایرانی آباد و سرافزار و آزاد داشته باشیم باید مشارکت بکاریم تا استقلال قوت بگیرد. راهی جز این وجود ندارد. مشارکت یعنی این که تمام بخش‌های خصوصی و دولتی و NGO ها در کنار هم بنشینند و برای حل مشکلات کشور گام بردارند.

علاقه به مدرسه سازی پایدار باشد

ناصر قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور هم در ادامه مراسم گفت: کار خیر به وفور دیده می‌شود و شاهد هستیم که همگی با چه علاقه‌ای این کار خیر مدرسه سازی را انجام دادند. بسیار خوب است که این علاقه در کشور ما پایدار باشد.

همچنین مهدی نوید ادهم مشاور وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه امر مدرسه‌سازی امروزه در کشور به یک امر پایدار تبدیل شده است، اظهارکرد: خیرین در طول زمان ۳۰ تا ۴۰ درصد و در سال‌های اخیر ۵۰ درصد از مدارس کشور را راه‌اندازی کرده‌اند.

به گفته وی، مشابه این جشن و مراسم، بارها و بارها برگزار شده و ما نیز در آن شرکت کرده ایم اما ویژگی‌ خاص این مراسم، آن است که این جشن باشکوه تجلی یک مشارکت واقعی بین بخش دولتی و غیردولتی است که همپای هم این کار بزرگ را رقم زده‌اند. خیرین و سازمان نوسازی مدارس، این کار بزرگ فرهنگی، آموزشی و خیر را به ثمر نشاندند.