هزینه انشعاب آب و برق مدارس خیرساز رایگان است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی هزینه انشعاب آب و برق مدارس خیرساز رایگان محاسبه خواهد شد.

به گزارش مدرسه پرس،قاسم احمدی لاشکی در گردهمایی مدیران و روسای مناطق و نواحی استان ضمن تاکید بر ضرورت حفاظت و حراست از اموال آموزش و پرورش، بیان کرد: حفط اموال و املاک مجموعه تعلیم و تربیت می بایست به عنوان یک اولویت ویژه در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تغییر تحولی از نگاه ماموریت محور به مقوله کنکور، خاطرنشان کرد: بر اساس اسناد و راهبردهای عملکردی آموزش و پرورش نمی بایست به دنبال کنکور باشد و البته مصوبه اخیر که در راستای اعطای سهم بیشتر معدل تحصیلات متوسطه به روند پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری می تواند گامی رو به جلو در حوزه اهمیت بخشی به بخش آموزش تلقی کرد.

احمدی لاشکی اضافه کرد: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه تعلیم و تربیت تاکید کرده است که می بایست از کنکور بگذریم و به آموزش و پرورش برسیم و این همان تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی است‌.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش در پایان ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در آموزش و پرورش خوزستان مبنی بر ارتقای شاخص فضای آموزشی؛ گفت: خیرین مدرسه ساز نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت ایفا می کنند. بر همین اساس و با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه ۱۴۰۱ هزینه انشعاب آب و برق مدارس خیرساز در سراسر کشور رایگان محاسبه خواهد شد.