سمنان | لزوم تقویت نهاد تربیتی در مدارس

امام جمعه دامغان خواستار تقویت نهاد تربیتی در مدارس شد و گفت: با برنامه‌های تقویتی و معنوی، استعدادهای قرآنی در بین دانش آموزان شناسایی و شکوفا می‌شوند.

به گزارش مدرسه پرس،حجت الاسلام محمد حسن رستمیان در آئین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان به میزبانی مصلی امام خمینی (ره) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته تربیت بیان کرد: با تقویت امور تربیتی در مدارس، اعتقادات دانش آموزان نیز تقویت می‌شود لذا مدارس باید به این اصل مهم توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نهاد تربیتی در مدارس تقویت شود گفت: با برنامه‌های تقویتی و معنوی است که استعدادهای قرآنی در بین دانش آموزان شناسایی و شکوفا می‌شوند و می‌توانیم نسلی مأنوس به معنویات و قرآن را در آینده ایران اسلامی شاهد باشیم.

رستمیان همچنین با اشاره به ایام درختکاری و هفته منابع طبیعی ابراز کرد: برای مواظبت و محافظت از منابع طبیعی باید از همه تشکل‌ها استفاده کرد زیرا منابع طبیعی ثروت یک جامعه است و باید به دیگر نسل‌ها منتقل شود.

امام جمعه دامغان در ادامه گفت: تأسیس مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات و ابتکارات نهاد انقلابی کمیته امداد است که این مراکز نیز توانستند با کمک‌های مردمی و خیرین خدمات خوبی به محرومان جامعه داشته باشند.