تهران | احداث ۴۰ درصد از مدارس اسلامشهر توسط خیرین

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر گفت: بیش از ۴۰ درصد از فضاهای آموزشی شهرستان اسلامشهر توسط خیرین احداث شده است.

به گزارش مدرسه پرس،حیدر حیدرزاده رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر در آیین کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه زمانیان در بخش احمدآباد مستوفی این شهرستان، اظهار کرد: بیش از ۴۰ درصد از فضاها و ساختمانهای آموزشی شهرستان اسلامشهر توسط خیرین احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.
حیدرزاده افزود: با توجه به قدمت فضاهای آموزشی و کمبود کلاس‌های درس در شهرستان اسلامشهر، بازسازی و نوسازی مدارس قدیمی در کنار ساخت مدارس جدید یکی از مهم‌ترین نیازهای این منطقه در بحث آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مجمع خیرین مدرسه ساز اسلامشهر بیان کرد: در حال حاضر سه مدرسه خیرساز با ۳۰ کلاس درس در سطح شهرستان اسلامشهر با تلاش خیرین در حال احداث است که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۱ و قبل از شروع سال تحصیلی آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر تاکید کرد: خیرین همواره در انجام امورات خیر از جمله مشارکت در امر جهاد مدرسه سازی پیشقدم بوده و تنها خواسته و انتظاری که از مسئولین دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری ها و شرکت های خدمات رسان و دیگر نهادها و ارگان‌های مرتبط دارند، این است که با خیرین در راستای رفع موانع و مشکلات و صدور مجوزهای لازم همراهی و همکاری مناسب و مطلوبی داشته باشند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: اقشار مختلف مردم به ویژه خیرین نیکوکار می توانند با هر میزان سرمایه و بضاعت در امر جهاد مدرسه سازی مشارکت و با مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر همکاری داشته باشند، فریضه جهاد مدرسه سازی یکی از اقدامات خداپسندانه است که با انجام آن علاوه بر جلب رضایت خداوند و رفع مشکلات بندگان خدا، نتایج و آثار پربرکتی در زندگی انسانهای خیر به وجود می آورد که با هیچ چیز قابل قیاس و توصیف نیست.

۳۰درصد از مدارس اسلامشهر نیازمند بازسازی است

احمد نادری سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر نیز در ادامه این آیین اظهار کرد: بیش از ۳۰ درصد از مدارس و فضاهای آموزشی شهرستان اسلامشهر نیازمند بازسازی و نوسازی است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی در ۲۵۳۵ کلاس درس فعال در سطح منطقه مشغول به تحصیل بوده و با توجه به کمبود فضاهای آموزشی تعدادی از این دانش آموزان در مدارس دو شیفته و با تراکم بالای کلاس درس مشغول به کسب علم و دانش هستند.

نادری با قدردانی از همراهی و همکاری خیرین با مجموعه آموزش و پرورش بیان کرد: با توجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان های استان تهران به ویژه شهرستان اسلامشهر، هر ساله شاهد افزایش چشمگیر تعداد دانش‌آموزان و کمبود فضای آموزشی در سطح منطقه هستیم و با توجه به اعتبارات دولتی برای جبران این کمبود ها بیش از ۲۰ سال زمان نیاز دارد و تحقق این امر خارج از توان و ظرفیت آموزش و پرورش است.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با اشاره به وجود تعداد زیادی مدرسه با عمر بالا و نیازمند تخریب و نوسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر علاوه بر وجود تعدادی معارض برای مدارس اسلامشهر و تشکیل چندین فقره پرونده حقوقی در دستگاه قضایی، برای رسیدن به حد استاندارد نظام آموزشی و کاهش تراکم کلاسهای آموزشی در مدارس اسلامشهر، بالغ بر ۲۰۰ کلاس درس جدید نیاز داریم و در این راستا چشم انتظار مساعدت های خیرین و نیکوکاران هستیم.

به گزارش مدرسه پرس، مدرسه ۶ کلاسه خیری در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع با ۳۱۰ مترمربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال با مشارکت خیرین نیکوکار و همکاری سازمان نوسازی مدارس استان تهران در بخش احمدآباد مستوفی شهرستان اسلامشهر کلنگ زنی شده و قرار است تا قبل از مهرماه سال آتی احداث، تکمیل و آماده بهره برداری دانش‌آموزان منطقه شود.