تمامی مدارس دوره متوسطه اول و دوم استان تهران بازگشایی شدند

در نخستین روز از آذرماه 1400، کلیه مدارس دوره اول و دوم متوسطه شهرستان های استان تهران با حضور دانش آموزان در تمامی مقاطع و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری شروع به کار کردند.

به گزارش مدرسه پرس،بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از بازگشایی مدارس در اولین روز از آذرماه و همزمان با سومین مرحله بازگشایی مدارس خبرداد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با همدلی و هماهنگی همه همکاران در مناطق، تمهیدات لازم برای بازگشایی حضوری مدارس شهرستان های استان به خوبی انجام شده و در بازدیدهای صورت گرفته از مدارس دوره اول، دوم، فنی و حرفه ای و کاردانش، وضعیت و شرایط بازگشایی مدارس مطلوب ارزیابی شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: «رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی» به خصوص فاصله گذاری و سیستم تهویه کلاس‌های درس در مدارس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که این نکات باید در طول سال تحصیلی با همین دقت و قوّت ادامه یابد.

وی ادامه داد: اکثر مدارس دراستان به شیوه ترکیبی مشغول به کار هستند، یعنی اینکه بخشی از آموزش‌ها همچنان در فضای مجازی و بخشی دیگر در فضای کلاس‌ها و به صورت حضوری انجام می گیرد.

معاون آموزش متوسطه شهرستان های استان تهران با بیان این که برنامه زمان بندی و گروه بندی حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس در اختیار مدیران و بر اساس شرایط مدارس است، تصریح کرد: امیدواریم در هفته آینده شاهد حضور حداکثری دانش آموزان در کلاس‌های درس باشیم.

این مقام مسئول بر” اهمیت نقش والدین در آموزش نکات بهداشتی” به دانش آموزان تأکید کرد و گفت: رعایت بهداشت فردی از سوی دانش آموزان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محیط مدارس توسط عوامل مدرسه قطعاً به استمرار آموزش حضوری همراه با حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان کمک خواهد کرد.