ساخت بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین

سرپرست آموزش و پرورش گفت: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم بیش از 30 درصد مدارس کشور را خیرین عزیز ساخته‌اند و در طی یکی، دو سال گذشته، بیش از 50 درصد پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش با کمک خیرین تکمیل شده است.

به گزارش مدرسه پرس،علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: بهترین درودها را تقدیم می‌کنم به خیرین عزیز و بزرگواری که امروز به عنوان معلمان عالم و عامل جامعه ما که هم مدرسه‌سازی و هم فرهنگ‌سازی می‌کنند؛ سلام و درود می‌فرستم به روح همه خیرین عزیزی که این درخت پرثمر را نشاندند و ثمرات و برکات این درخت در جای‌جای ایران میوه داده است؛ کسانی که در سال ۱۳۷۲ در کنار مضجع منور امام رضا(ع)،‌سنگ بنای این نهاد نیکو را بنیان نهادند و همه خیرینی که کمک کردند که این درخت به یک درخت پرثمر و تنومند تبدیل شود؛  بزرگترین تشکل مردمی کارآمد و اثربخش، در مهمترین عرصه کشور یعنی تعلیم و تربیت.

وی خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: آقای مخبر، خودتان از طلایه‌داران این عرصه هستید و قدر این کار را می‌دانید. بیش از ۲ هزار مدرسه در اقصی نقاط کشور با کمک شما در روستاهای دور و محروم بنا نهاده شده است؛ کاری که این عزیزان در جای جای این کشور انجام داده‌اند و نور امید و امیدهای آینده این کشور را شعله‌ور و فروزان نگه داشته‌اند، قابل تقدیر و تحسین است.

کاظمی افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور را خیرین عزیز ساخته‌اند و در طی یکی، دو سال گذشته، بیش از ۵۰ درصد پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش با کمک خیرین تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه خیرین ارزش کار خیر را می‌دانند که در این مسیر قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: از هر منظر که به این کار بزرگ نگاه کنیم، به آن افتخار می‌کنیم؛ وقتی از نظر دینی که نگاه می‌کنیم، خداوند در کنار نماز، باقیات و صالحاتی که همواره دستگیر انسان است، نگاه می‌کند. از بُعد انسانی هم که نگاه می‌کنیم، قلب‌های رئوف و دستان سخاوتمند شما، عشق به خدمت، مردم، ایران و نظام را می‌بیند و به آن افتخار می‌کند؛ از منظر آینده کشور هم که نگاه می‌کنیم، بهترین و اساسی‌ترین کار و زیربنایی‌ترین کار در کشور با دستان شما رقم می‌خورد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: کار خیرین از این منظر که مدرسه می‌سازند و آینده این کشور را می‌سازند، خیلی مهم است ولی از این منظر که فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری را در دل جامعه تبلیغ، ترویج و جاری و ساری می‌کنند، ارزش مضاعف دارد.

وی ادامه داد: امروز این مجمع خیرین، شاخ و برگ‌های دیگری پیدا کرده است؛ امروز کمیسیون مدرسه‌یاری در این مجمع شکل گرفته است و با کمک‌های مردم برای کیفیت‌بخشی به نظام تعلیم و تربیت کار را دنبال می‌کند؛ امروز طرح آجر به آجر، سرمایه‌های خُرد را جمع می‌کند تا هم این فرهنگ را ترویج کند و هم مدرسه‌سازی را تسری دهد.

کاظی اضافه کرد: بیش از ۳۰ هزار خیر مدرسه‌ساز و بیش از یک میلیون خیّر خُرد در کشور داریم که به همه خیرین افتخار می‌کنیم.