ساخته شدن ۱۰ درصد مدارس خیری با مشارکت خیرین خارج از کشور

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۱۰ درصد مدارس خیری با کمک خیرین خارج از کشور ساخته شده است.

به گزارش مدرسه پرس،ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: همدلی و همکاری آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و جامعه خیرین مدرسه‌ساز به یک الگوی موفق در کشور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز جان و مال و آبروی خود را برای ساخت آینده کودکان کشور گذاشته اند، اظهار داشت: تمام تلاش و دغدغه همه ما فراهم کردن شرایط مناسب تحصیل برای این بچه‌ها در اقصی نقاط کشور است.

قفلی با اشاره به تعهد سه هزار میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در سال گذشته بیان کرد: با همراهی دولت و نوسازی مدارس توانستیم ۴۰ هزار کلاس درس نیمه‌تمام را ساماندهی و تعیین تکلیف کنیم که بار بزرگی بود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰درصد از مدارس خیری با مشارکت خیرین خارج از کشور ساخته می شود، این همراهی سرمایه ارزشمندی است که باید راهکارهای مناسبی را برای توسعه و استفاده از آن پبدا کنیم که بدین منظور در جامعه خیربن مدرسه‌ساز کارگروه هایی نیز تشکیل شده است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بر لزوم بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین در ساخت مدارس به منظور تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌ها و کاهش هزینه تمام شده تاکید کرد.