قزوین | ۷۸ واحد آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شد

جلسه کمیته عمران با حضور دکتر حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش، مهندس عسگر علی جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان ، نجم الدین فلاح شکراوی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع و مدیران آموزش و پرورش در ناحیه یک و دو شهرستان قزوین ، مدیر شهرستان البرز و اعضای جلسه برگزار شد.

به گزارش مدرسه پرس،مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش برنامه ریزی همه جانبه به منظور توسعه و تجهیز مدارس در استان است گفت: فراهم آوردن دسترسی برابر، عادلانه و با کیفیت دانش آموزان به فضاهای آموزشی در سراسر استان یکی از اولویت های آموزش و پرورش است.

وی تدوین تقویم زمان بندی بهره برداری پروژه های عمرانی در بازه زمانی مشخص و دقیق را ضروری بیان کرد و گفت:امروز نیازمند ترسیم چشم انداز از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستم تا مشخصات واحدهای آموزشی آماده تحویل برطبق نیاز اعلام گردد.

اصغری اعلام اولویت ها در تکمیل و آغاز پروژه های عمرانی جدید را مسئولیت روسای مناطق و نواحی دانستند و افزودند: شناسایی کمبودهای فضای آموزشی با تشخیص مدیران و روسای مناطق و نواحی است که باید با مکان یابی این کمبود ها به سرعت با اعلام نیاز به سازمان نوسازی استان در رفع نیازها اقدام نمایند.

ایشان با تاکید بر اینکه کمبود اعتبارات و محدودیت های مالی نباید مجوزی برای سهل انگاری و عدم پیگیری موضوعات شود، اضافه کرد :امروز در شهرک مهرگان نیازمند فضای آموزشی مناسب و باکیفیت هستیم ،مدیریت زمان در این شرایط بسیار با اهمیت است و مداخله دیرهنگام باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد.

این مقام مسئول روزمرگی را بزرگترین و بدترین آفت سازمان ها بیان کرد و گفت:برنامه ریزی استراتژیک باید به سمتی باشد که بتوانیم پروژه ها را با تعیین اولویت‌ های ساختارمند و با نگاه رفع فوری نیازهای فضای آموزشی در استان مشخص کنیم.

اصغری با تاکید بر اینکه مدیران باید در قبال رسانه ها پاسخگو باشند ،گفت: پاسخگویی سریع و شفاف به رسانه ها موجب تقویت حس اطمینان و اعتماد عمومی به نظام تعلیم و تربیت خواهد شد.

ایشان اظهار داشت :تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ ، ساخت ۷۸ واحد آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز استان قزوین با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: همکاران در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تلاش و پویایی خوبی دارند این حس مسئولیت بالای همکاران در تمام شرایط آب و هوایی باعث شده تا پروژه هابا توقف مواجه نشود.