اصفهان | بهره برداری یکصد مدرسه خیرساز

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان گفت: یکصد مدرسه خیرساز در صورت تحقق تعهد اداره کل نوسازی مدارس در آستانه مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مدرسه پرس،فریدالدین عبد یزدان افزود: احداث مدرسه یا مشارکت در ساخت آن جز تعهدات خیران بود که تکمیل و تجهیز آن بر عهده اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اصفهان است.

وی بیان کرد: یکصد مدرسه توسط خیران آماده شده که در انتظار انجام تعهد آن اداره کل است تا در آستانه بازگشایی مدارس افتتاح و به بهره برداری برسد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان اضافه کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها متفاوت و با توجه به میزان تعهد خیران است که برخی از آن فقط تجهیزات می‌خواهد.

وی ادامه داد: اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان با دریافت اعتبارات سال ۱۴۰۰ قول داده است که این پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کند.

عبدیزدان با اشاره به اینکه خیرین نگاه همه جانبه به مدارس دارند و نیازهای آموزشی و پرورشی را در کنار همدیگر مورد توجه قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: در مدارس خیر ساز علاوه بر احداث کلاس و محیط اداری به ساخت نمازخانه، کتابخانه و مکانی برای ورزش نیز توجه کرده اند.

وی یادآورشد: برخی از خیران مدرسه ساز در کنار مدارس سالن های ورزشی نیز برای درس تربیت بدنی و شادی و نشاط دانش آموزان احداث کرده اند.

مجمع خیران مدرسه‌ساز استان اصفهان در سال ۱۳۷۸ به منظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک‌های مردم در حوزه مدرسه‌سازی تشکیل شد، این مجمع با ۸۰۰ عضو در ۱۶ شهرستان استان اصفهان فعال است.

بالغ بر ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار واحد آموزشی در استان اصفهان به تحصیل مشغول هستند.